Динамічний розвиток мереж мобільного зв'язку у світі призводить до утворення значної кількості відходів мобільних телефонів, спричинених виходом їх із ладу, або, у більшості випадків, моральним старінням.

Нові моделі на ринку мають доволі короткий життєвий цикл, що обумовлене стрімким розвитком технологій та розрахованою на відносно невеликий строк експлуатації конструкцією телефонів.

За оцінками експертів, із більше одного мільярда мобільних телефонів, проданих на земній кулі у 2007-у році, понад 600 мільйонів були придбані взамін існуючих, при цьому лише 3% замінених телефонів були утилізовані.

Згідно досліджень компанії Нокія, у 2007-08 роках близько 40% вживаних телефонів повторно перепродавалися чи іншими способами набували нових власників, а ще орієнтовно 40% таких телефонів просто зберігалися без використання у домашніх господарствах.

Однак у подальшому приріст кількості вживаних телефонів, що потрапляли на сметтєзвалища, становив близько 9% на рік. Як результат, обсяги відходів мобільних телефонів, що потрапили на сміттєзвалища у 2012 році, оцінювалися у 7000 тон.

Зважаючи на небезпеку для довкілля таких відходів постають виклики щодо впровадження систем збирання та знешкодження вживаних мобільних телефонів, і найбільшу дієвими такі системи будуть при відповідальності виробників та імпортерів за організацію належного поводження із цими відходами.

За матеріалами консалтингової компанії "Делойт"