З 2 по 4 жовтня у місті Люблін проходив Конгрес ініціатив Східної Європи, учасниками заходу стали понад 400 осіб.

В рамках Конгресу серед інших заходів відбулося урочисте підписання Декларації щодо територіального співробітництва, її підписантами стали наступні міста: Люблін, Брест, Дніпропетровськ, Івано-Франківськ, Кишинів, Львів, Луцьк, Миколаїв, Одеса, Рівне, Суми, Тернопіль, Тбілісі, Тімішоара та Вінниця.

Цього року в рамках конгресу проведено 23 панельні дискусії за напрямами: добре управління, громадянське суспільство, освіта/наука, контексти, культура для розвитку, охорона навколишнього середовища, туризм та спадщина. Учасники Конгресу активно дискутували про основні проблеми і виклики у Центральній та Східній Європі, зокрема про ситуацію, що склалася в Україні, яка стала найбільш обговорюваною проблемою.

В рамках Конгресу підведено підсумки третього конкурсу на кращий транскордонний проект.

Перемогу в категорії «Охорона довкілля» отримав наш проект «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові із використанням досвіду міста Люблін», що реалізовується в межах «Програми транскордонного співробітництва Польща – Білорусь – Україна на 2007 – 2013 роки», яка співфінансується за кошти міжнародної технічної допомоги Європейського Союзу (ЄІСП).

Головним партнером проекту є департамент містобудування Львівської міської ради.

PDF Диплом переможця у номінації «Охорона довкілля»