Сьогодні на міській ТЕЦ-2 урочисто відкрили лінію з переробки відпрацьованих трубчастих та компактних енергоощадних ламп, що містять ртуть.

Запуск лінії передбачено проектом «Створення муніципальної системи поводження з відходами електронного та електричного устаткування у Львові з використанням досвіду Любліна», який реалізовується за співфінансування Європейського Союзу.

Постачальник комплексу для утилізації люмінесцентних ламп, що містять небезпечну для здоров'я людини та довкілля ртуть – шведська компанія «MRT System International AB» – є одним зі світових лідерів у галузі переробки ртутьвмісних відходів. Обладнання цієї фірми успішно використовують в Європі, Північній Америці та Азії.

За словами координатора проекту Оксани Війтик, лінія буде автоматизована та працюватимуть тут лише 2 людини.

 

 

Потужність закупленої технологічної лінії складає близько 500 трубчастих або 800 компактних люмінесцентних ламп за годину, щое дозволяє практично повністю забезпечити відповідними послугами всю Західну Україну. Як зазначають в міському управлінні екології та благоустрою, основним критерієм ефективності використання цього обладнання є застосування практично безвідходної технології, або, як її ще називають, технології «zero waste».

 

Практично усі компоненти, отримані в результаті переробки ламп, можуть бути використані як вторинна сировина. У результаті реалізації проекту, не лише закупили власне обладнання, а й відремонтували та повністю реконструювали цех, у якому він надійно та безпечно функціонуватиме. Це дасть новий поштовх для ефективного використання та освоєння промислових територій міста Львова, зокрема – території ТЕЦ-2.

Збір використаних ламп від населення здійснюватиметься на базі двох пересувних приймальних пунктів – еко-бусів.

 

 

З липня 2014 р. в місті функціонує система збору відпрацьованих батарейок, яка охоплює мережу із 94 стаціонарних контейнерів, розміщених в установах, супермаркетах, закладах освіти та ЛКП. Транспортування відпрацьованих батарейок здійснює спеціально облаштований мікроавтобус, куплений за кошти міського фонду охорони навколишнього середовища. Станом на сьогодні, зібрано близько 5 тонн відпрацьованих батарейок від мешканців міста.

Більше інформації на на сайті Львівської міської ради