У жовтні 2014 року в рамках проекту «Створення муніципальної системи поводження із відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові із використанням досвіду міста Люблін» проведено соціологічне опитування мешканців Львова щодо поводження з використаними батарейками та енергозберігаючими лампами. В опитуванні взяло участь 1200 респондентів різних вікових категорій.

Аналіз результатів опитування родин міста Львова показав, що 31,8% опитаних родин використовують в рік 1-2 енергозберігаючі лампи, 32,4% - 3-5 ламп, 20,2% – понад 5 ламп і 15,6% не використовують жодної енергозберігаючої лампи. Від 1 до 2 та від 3 до 5 енергозберігаючих ламп використовує практично однакова кількість опитаних родин (32%).

детальніше...

Відпрацьовані акумулятори, батарейки, тощо, які утворюються у домашніх господарствах, потрапляють під юрисдикцію Закону України “Про хімічні джерела струму”.

"Стаття 2. Визначення термінів

У цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

хімічні джерела струму - джерела електричної енергії, яка виробляється шляхом перетворення хімічної енергії в електричну, що складаються з одного чи декількох неперезаряджувальних первинних елементів або перезаряджувальних вторинних елементів (акумуляторів), у тому числі інтегрованих у вироби промислового чи побутового призначення;

...

детальніше...

Цією статтею розпочинається аналіз вимог національного законодавства, які стосується поводження із відходами електричного та електронного устаткування.

Національним планом дій з охорони навколишнього природного середовища на 2011-2015 роки”, затвердженим розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25.05.2011р. № 577-р, передбачено у період із червня 2011 року по грудень 2015 року розроблення та впровадження систем збирання та утилізації електричного і електронного обладнання (в тому числі трансформаторів, стабілізаторів та акумуляторів).

детальніше...

2 липня 2013 р. учасники з України (близько 30 осіб) відвідали підприємство з переробки відходів устаткування - ТОВ «Польська корпорація рециклювання в Любліні», де вони ознайомилися з організаційно-технічними можливостями управління підприємством такого типу.

Відвідувачі могли побачити, яким чином здійснюється збір i сортування відходів, на які компоненти переробляється конкретне устаткування побутової техніки та електроніки, яке обладнання i техніка для цього використовується. Учасники дізналися також, що відбувається далі з відновленою сировиною.

Після відвідування було продовжено конференцію.

детальніше...

1 та 2 липня 2013 року в Любліні відбулась міжнародна конференція «Електронне сміття в місті» на тему створення Системи поводження з відходами електричного та електронного устаткування (ВЕЕО). Конференція була організована у рамках проекту «Створення муніципальної системи поводження з відходами побутового електронного та електричного устаткування у місті Львові з використанням досвіду міста Любліна», фінансованого спільно з Європейським Союзом, з коштів Європейського Інструменту Сусідства і Партнерства, в межах програми Транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна на 2007-2013 роки.

У конференції прийняли участь близько 150 осіб з адміністрації самоврядування, незалежних громадських і наукових організацій та підприємців.

детальніше...